امروز جمعه  ۱۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۸- ۱۶:۲۵ - مشاهده: ۱۰۴۷

پیام تسلیت سفیر جمهوری اسلامی ایران در برن به مناسبت شهادت جناب آقای امیر اشرفی حبیب آبادی و همسر گرانقدرش سرکار خانم فاطمه قاسمی دستجردی

با نهایت تاسف و اندوه، خبر شهادت دوست و برادر عزیز و فرهیخته مان، جناب آقای امیر اشرفی حبیب آبادی و همسر گرانقدرشان، مرحومه سرکارخانم فاطمه قاسمی دستجردی در حادثه هوایی تهران در روز چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ واصل گردید. آن عزیز بی بدیل که مسئولیت دبیری انجمن اسلامی دانشجویان را برعهده داشت، علم آموز و در عین حال دانشمندی نخبه و از افتخارات علمی در دانشگاه زوریخ بود. ایمان و تقوی، همراه با هنرها و توانایی‌های متعدد و متنوع، از این یار سفر کرده مان شخصیتی اسوه و تاثیرگذار در عرصه‌های گوناگون علمی، دینی و اجتماعی به جامعه عرضه کرده بود. اگر نبود حضور غیرقانونی و شریرانه ی ارتش ایالات متحده آمریکا در منطقه خلیج فارس، امروز این عزیزان در جمع ما بودند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

"وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ ﴿۱۵۵ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ﴿۱۵۶ أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ ﴿۱۵۷"

"و قطعا شما را به چیزى از [قبیل] ترس و گرسنگى و کاهشى در اموال و جانها و محصولات مى ‏آزماییم و مژده ده شکیبایان را (۱۵۵) [همان] کسانى که چون مصیبتى به آنان برسد مى‏ گویند ما از آن خدا هستیم و به سوى او باز مى‏ گردیم (۱۵۶) بر ایشان درودها و رحمتى از پروردگارشان [باد] و راه‏یافتگان [هم] خود ایشانند. (۱۵۷)" [سوره مبارکه بقره، قرآن مجید، ترجمه مرحوم استاد محمد مهدی فولادوند]

 

با نهایت تاسف و اندوه، خبر شهادت دوست و برادر عزیز و فرهیخته مان، جناب آقای امیر اشرفی حبیب آبادی و همسر گرانقدرشان، مرحومه سرکارخانم فاطمه قاسمی دستجردی در حادثه هوایی تهران در روز چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ واصل گردید. آن عزیز بی بدیل که مسئولیت دبیری  انجمن اسلامی دانشجویان را برعهده داشت، علم آموز و در عین حال دانشمندی نخبه و از افتخارات علمی در دانشگاه زوریخ بود. ایمان و تقوی، همراه با هنرها و توانایی‌های متعدد و متنوع، از این یار سفر کرده مان شخصیتی اسوه و تاثیرگذار در عرصه‌های گوناگون علمی، دینی و اجتماعی به جامعه عرضه کرده بود. در این روزهای اندوهبار که همه در غم شهادت شهید سرافراز، سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش به دلیل تروریسم دولتی رژیم ایالات متحده آمریکا هستیم، خبر فقدان آقای امیر اشرفی و همسر گرامی‌شان، زخم عمیق و جاودانه ی دیگری بر جان و دلمان نشاند. اگر نبود حضور غیرقانونی و شریرانه ی ارتش ایالات متحده آمریکا در منطقه خلیج فارس، امروز این عزیزان در جمع ما بودند. به نمایندگی از طرف همکاران سفارت جمهوری اسلامی ایران در برن، این ضایعه ی اسفبار را تسلیت گفته و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم و همسر فرهیخته شان، علو درجات و همنشینی با اهل بیت ع و ابرار و صالحان در سرای باقی و برای بازماندگان و دوستداران ایشان، صبر و اجر مسئلت می نمایم.

محمدرضا حاجی کریم جباری. سفیر جمهوری اسلامی ایران در برن-سوئیس

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما